Menu

aleksandra czyta...

o książkach i nie tylko

Wielkie Płaszcze powracają - Cień rycerza

aleksandra_czyta

cien_rycerza_de_castell_aleksandraczytaSebastian de Castell ukończył studia z archeologii, jednak uznał, że nie jest to zawód dla niego. Spróbował swoich sił jako muzyk, mediator, projektant interakcji, choreograf walk, nauczyciel, kierownik projektów, aktor i specjalista do spraw strategii produktu. Jego debiutancka powieść Ostrze zdrajcy była nominowana do Goodreads Choice Award w kategorii najlepsze fantasy oraz do Gemmell Morningstar Award. 

Cień rycerza to drugi tom uznanej serii Wielkie Płeszcze - powieści przygodowych fantasy "płaszcza i szpady". 

Dla przypomnienia... Tristia to kraj przeżarty intrygami i korupcją. Król Paelis nie żyje, a Wielkie Płaszcze zostały uznane za zdrajców. Zanim jednak głowę Paelisa zatknięto na żerdzi, ten zobowiązał każdego ze swoich stu czterdziestu czterech trybunów do wykonania innej misji. Pierwszy kantor Falcio val Mond (z pomocą swoich przyjaciół: Kesta i Brastiego) wypełnił swoje zadanie i odnajduje jego czaroity…a raczej jeden, który okazał się być młodą dziewczyną - nieślubną córką króla. Teraz jego misja to ochrona Aline przed grożącym jej zagrożeniem. 

"Spisek na spisku, asasyni atakujący na ze wszech stron, ale wiecie co?
Nic mnie to już nie obchodzi.
Powiadacie, że nie wiemy, kim są nasi wrogowie.
Ja mówię, że to oni nie wiedzą, kim jesteśmy my.
Może to skazana na porażkę walka (...)
Ale tak się składa, że straceńcze walki są naszą specjalnością."

Intryga godzi intrygę, a spiski i zdrada są na porządku dziennym. W sumie nie wiadomo już komu można ufać. Tym też różni się ten tom od poprzedniego. O ile Ostrze zdrajcy obfitowało w przygodę i spektakularne walki, o tyle Cień rycerza skupia się na polityce. Na szczęście nie jest to powieść przegadana i dzieje się w niej dużo. Do tego króluje patos. Fenomenalne przemowy, chwytające za serce i wyduszające łzy z oczu. To niesamowita lektura, którą gorąco polecam. 

 

© aleksandra czyta...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci