Menu

aleksandra czyta...

o książkach i nie tylko

Twarzą w twarz

aleksandra_czyta

twarza_w_twarz_aleksandra_czytaAgata Suchocka, kobieta wielu talentów - pisarka, poetka, tłumaczka, malarka, piosenkarka i kompozytorka. Jej debiutancka powieść Woła mnie ciemność to pierwszy tom cyklu Daję ci wieczność. W tym roku w Polsce ukazał się drugi tom cyklu Twarzą w twarz.

Twarzą w twarz w moim odczuciu jest dużo słabszą pozycją od tomu pierwszego. Tamten niesamowicie mnie wciągnął. Balansował na granicy literatury gotyckiej i przedstawiał ciekawy świat. Tym razem przenosimy się do współczesności. Zwyczajnej, chociaż dzięki autorce odrobinę magicznej. Jednak wszystko jest w przyśpieszonym tempie. 

Do tego mam wrażenie wtórności. Sytuacje są bardzo podobne do tych przedstawionych w Woła mnie ciemność. Broni się to jedynie tym, że główny bohater sam zauważa te podobieństwa. Czytając czułam się jakbym czytała tzw. "połówkę", czyli książkę opisującą historię pomiędzy dwoma tomami dla zaspokojenia ciekawości fanów i zapełnienia czasowej dziury. Dlatego dla mnie mogłyby stanowić wstęp do innej książki - dwa pierwsze rozdziały przed akcją właściwą. Dlatego liczę na trzeci tom cyklu. Mam nadzieję, że wtedy się nie zawiodę.

 

© aleksandra czyta...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci