Menu

aleksandra czyta...

o książkach i nie tylko

Mała Baletnica

aleksandra_czyta

maa_baletnica_wiktor_mrok_aleksandraczyta

Wiktor Mrok. Autor tworzy pod pseudonimem. Zawodowo związany ze służbą wojskową. Debiutował powieścią Czerwony Parasol

Mała Baletnica to powieść, której wątek główny opiera się na prawdziwych wydarzenia. Nie jest to książka ani łatwa ani lekka ze względu na poruszaną tematyką. Autor podjął się nie lada wyzwania. Opowiada o przestępczym procederze, który trwał wiele lat, a który został rozbity w 2004 roku - chodzi o przemysł pornografii dziecięcej.

Alona Nikiszina znana z Czerwonego Parasola jest obecnie szefem wydziału kryminalnego moskiewskiej policji. Trafia im się trudna sprawa. Zostaje zamordowana Anastazja Selezniewa a podczas działań śledczych w jej domu zostaje znaleziona dziewczynka. Sytuacja jest jednoznaczna - dziewczynka była wykorzystywana seksualnie. 

 

Alona i jej zespół trafiają na grupę, teoretycznie została rozbita w 2004 roku. W sprawę umoczeni są wysoko postawieni ludzie i dawni agenci KGB. Tutaj trafiamy na związek z Czerwonym Parasolem. Sprawa komplikuje się gdyż wszystkie podejrzane osoby giną. Ktoś ich eliminuje. 

Ciekawy pomysł i dobra realizacja. Trudna tematyka i mroczny klimat powieści spowodowały, że potrzebowałam sporo czasu by odpocząć po lekturze. Autor rozwija się również pisarsko. Te drobiazgi w stylu, które przeszkadzały mi w Czerwomym Parasolu tutaj już nie występowały. Jedyny minus to rozmowy z dziewczynkami po traumie. Z doświadczenia zawodowego wiem, że to nie jest takie łatwe jak tutaj przedstawiono. Rozumiem jednak, że było to potrzebne do fabuły. Całość fajna i jestem ciekawa czym autor uraczy nas w przyszłości. 

© aleksandra czyta...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci