Menu

aleksandra czyta...

o książkach i nie tylko

Gdy morze cichnie

aleksandra_czyta

aleksandraczyta_jorn_lier_horst_gdy_morze_cichnieJørn Lier Horst to jeden z najpoczytniejszych pisarzy z Norwegii. Do 2013 roku pracował w policji jako szef wydziału śledczego Okręgu Vestfold. Obecnie jest etatowym pisarzem. Zadebiutował w 2004 roku powieścią Kluczowy Świadekktóra dała początek cyklu powieści kryminalnych o komisarzu Williamie Wistingu. Na blogu ukazały się również wpisy dotyczące pozostałych tomów serii: Felicia zaginęłaJedna jedyna, SzumowinyPoza sezonemPsy gończeJaskiniowiecŚlepy trop.

Gdy morze cichnie to jeden z najbardziej emocjonujących tomów serii. Akcja rodem z amerykańskich filmów. W tym śledztwie pojawi się wszystko co możliwe. Krwawe strzelaniny, wielkie wybuchy i terroryści. Jest to solidna powieść kryminalna z dużą liczbą niespodzianek i wartką akcją do ostatniej strony

Książkę tę czytałam już jakiś czas temu ale jak zawsze dobrze się przy niej bawiłam. Styl autora jest lekki i przyjemnie się to czyta. W Gdy morzu cichnie mamy do czynienia z trochę innym śledztwem niż do tej pory. To miłe urozmaicenie. Oczywiście jak zawsze nie będzie łatwo a ujęciu przestępców w dużej mierze dopomoże los i niezwykle przenikliwy umysł komisarza Wistinga. 

W tym tomie autor poruszył ważny temat islamskich imigrantów w Europie, działalności zorganizowanych grup przestępczych i terroryzmu. Temat bardzo aktualny względem współczesnych wydarzeń na świecie. 

Jak zawsze w przypadku książek Horsta - polecam!

© aleksandra czyta...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci