Menu

aleksandra czyta...

o książkach i nie tylko

Kopciuszek 2.0

aleksandra_czyta

aleksandraczyta_cinder_marissa_meyer_lunar_chronicles

Marissa Meyer amerykańska powieściopisarka, która zadebiutowała w 2012 powieścią Cinder - pierwszym tomem Sagi KsiężycowejMeyer twierdzi, że do napisania tej serii zainspirowała się po tym, jak napisała historię o futurystycznej wersji Kota w butach w ramach konkursu National Novel Writing Month 2008. Saga Księżycowa to seria czterech książek z tomami opartymi na opowiadaniach Kopciuszka , Czerwony Kapturek , Roszpunka i Królewna Śnieżka.
lunarchronicles3

Cinder to nowoczesna wersja Kopciuszka. I jeśli wydaje Ci się, że znasz tę historię i niczym Cię ona nie zaskoczy, to grubo się mylisz! To niesamowicie wciągająca i nietuzinkowa opowieść. Ta futurystyczna wersja znanej baśni wręcz zwala z nóg. I chociaż kończy się wielkim balem to nie jest to bal z tych w rodzaju "i żyli długo i szczęśliwie" tylko niesie na sobie brzemię zarazy i między galaktycznej wojny.

Nie brakuje znanych motywów kocmołucha, złej macochy i księcia. Jest to jednak zupełnie inaczej opowiedziane. Część tajemnic jesteśmy w stanie rozgryźć samemu wcześniej. Część rzeczy zaskakuje. Ja czytałam z wypiekami na twarzy i czekałam kiedy w końcu książę pocałuje Kopciuszka. I na pewno nie doczekałam się finału, którego się spodziewałam. Nie ma happy endu. W takim świecie to nie łatwe. W klasycznej baśni na drodze do szczęścia stała tylko zła macocha. W tej wersji problemy mnożą się na każdym kroku a Cinder może liczyć tylko na własne umiejętności i małego androida z wadą w oprogramowaniu. To niewiele w starciu z kosmiczną zarazą i okrutną królową z Księżyca. 

Nie mogę się już doczekać co będzie dalej i jak skończy się cała ta kosmiczna afera. Ogromnie się cieszę, że w kwietniu ukaże się drugi tom serii, czyli Scarlet. Jeśli cała Saga Księżycowa jest taka jak pierwszy tom to będzie to NIEZIEMSKA przygoda!

 

Biorę udział w Wyzwanie Wielkobukowe 2018, czarna lista - Wizje przyszłości
WielkobukoweWyzwanie2018

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • marrjaa

    "Cinder" jest cudowna Ja czekam na "Cress". Do tego punktu wyzwania chcę wziąć "Modyfikowany węgiel".

  • Gość: [Iza D nietylkorozowo.pl] 178.239.10.*

    Też zachwyciłam się Cinder. Z niecierpliwością czekam na drugi tom.

© aleksandra czyta...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci