Menu

aleksandra czyta...

o książkach i nie tylko

Woła mnie ciemność

aleksandra_czyta

aleksandraczyta_wola_mnie_ciemnosc_agata_suchocka_i_give_you_eternityAgata Suchocka, kobieta wielu talentów - pisarka, poetka, tłumaczka, malarka, piosenkarka i kompozytorka. Jej debiutancka powieść Woła mnie ciemność to pierwszy tom cyklu Daję ci wieczność, który ma składać się z pięciu tomów.

13

Seria I Give You Eternity to ostra, fantastyczna opowieść o zakazanej żądzy i grzesznych pragnieniach inspirowanych dziełami Anne Rice. Woła mnie ciemność to lawirująca na granicy literatury gotyckiej powieść, która zabiera czytelników w niezapomnianą podróż do dziewiętnastowiecznego Londynu. Do świata ówczesnej Bohemy, w którym drapieżne piękno było w cenie i pobudzało artystów na równi z oparami opium, prowokując do łamania wszelkich zasad i przekraczania norm społecznych. Zawierająca wątki miłości libertyńskiej i sodomickiej. Jest to ciekawa, mroczna pozycja.

Może wstrząsnąć dobrym smakiem niektórych czytelników ze względu na poruszaną tematykę lecz nie ze względu na opisane sytuacje. Autorka wykazała się klasą i dobrym smakiem pozostawiając co pikantniejsze momenty naszej wyobraźni.

Spodziewałam się jednak troszeczkę czegoś innego. Bardziej w stylu Doriana Gray'a. I chociaż jest bardzo nierówno napisana to zakończenie jest fenomenalne! Piękne, nietuzinkowe i zupełnie nie takie jakiego się spodziewałam. Sądziłam, że ten tom otwiera drzwi do dalszych przygód Armagnaca. Prolog zmienił sposób patrzenia na całość i chociaż źle to zabrzmi, był to najlepszy moment w tej książce.

 

Biorę udział w Bezsenne Wyzwanie 2018 - Krypta przeklętych
Bezsenne Wyzwanie 2018

© aleksandra czyta...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci