Menu

aleksandra czyta...

o książkach i nie tylko

Na krawędzi wszystkiego

aleksandra_czyta

aleksandraczyta_na_krawdzi_wszystkiego_Jeff Giles to amerykański dziennikarz i autor książek. Pisał dla Rolling StonesNew York Times. Ostatnio był zastępcą redaktora naczelnego Entertainment Weekly, gdzie nadzorował relacje z filmów i książek. Po reportażu o filmach z serii Władca Pierścieni dla Newsweeka, Jeff został zaproszony do zagrania w Powrocie Króla. Jako statysta wcielił się w żołnierza Rohanu. Jest również współautorem książki Syn terrorysty. Historia wyboru, która w 2015 roku została wyróżniona Alex Award przez Stowarzyszenie Bibliotek Amerykańskich. 

Na krawędzi wszystkiego to dobrze zapowiadająca się powieść młodzieżowa z elementami fantasy. 

"Zoe ma 17 lat, zwariowaną matkę wegankę, młodszego brata z ADHD i prawdziwą przyjaciółkę. Ma też za sobą trudny rok, kiedy tragicznie zmarł jej ojciec, a zaprzyjaźniona para staruszków z sąsiedztwa zaginęła bez śladu. Jakby tego było mało, szukając brata podczas burzy śnieżnej, Zoe zostaje brutalnie zaatakowana i widzi coś, czego nie powinna widzieć. I kogoś. Nazwała go Iks."

Początkowo wszystko mi się podobało. Ciekawie skonstruowany świat. Nasz, ale jednak trochę inny. Ciekawe podejście do pojęcia dobra i zła. Poznawanie uroków życia, smaku wolności oraz pierwsza, młodzieńcza miłość. Do tego bajeczny zimowy krajobraz.

Później niestety dzieje się dużo, trochę nieskładnie i nie zawsze (jak dla mnie) logicznie. Zakończenie mnie rozczarowało. Uwaga spojler - nie będzie happy endu... Dopiero długie szperanie w odmętach internetu wyjaśniło tę sytuację. Jest kontynuacja. I to trochę zmienia moje negatywne nastawienie do tej pozycji, czyli The Brink of Darkness.

35715509 Mam nadzieję, że drugi tom ukaże się niebawem w Polsce bo jestem ciekawa zakończenia tej historii. Zwłaszcza, że po przeczytaniu Na krawędzi wszystkiego czułam mocny niedosyt. Czegoś mi tu jeszcze brakowało. 

 

© aleksandra czyta...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci