Menu

aleksandra czyta...

o książkach i nie tylko

Ziemia kłamstw

aleksandra_czyta


23949507_10214685879889722_984024128_o

Anne B. Ragde jest popularną, współczesną pisarką norweską. Debiutowała w 1986 roku książką dla dzieci Hallo! Her er Jo!. Tworzy zarówno powieści dla młodych i dorosłych czytelników. Popularność przyniosła jej saga rodziny Neshov. Pierwszy tom Ziemia kłamstw została uznana przez czasopismo „VG” za najlepszą norweską powieść dekady 1999–2009. 2004 roku Anne B. Ragde otrzymała za tę powieść nagrodę literacką Riksmålsforbundets, Norwegian Language Prize oraz Booksellers’ Prize. Na podstawie cyklu powieści o rodzinie Neshov nakręcono serial telewizyjny.

Ziemia kłamstw jest to trudna powieść opowiadająca historię rodziny Neshov. Rodziny pełnej podziałów i niechęci. W obliczu choroby i zbliżającej się śmierci matki, trzej bracia muszą stawić czoła nie tylko skomplikowanym wzajemnym relacjom ale również rodzinnym tajemnicom. A wszystko to w przededniu Bożego Narodzenia. 

Jest to w sumie bardzo smutna historia. Trudne losy jednej rodziny, wielkie sekrety i ogromna niesprawiedliwość. I chociaż początek jest niełatwy w odbiorze to gdy cała rodzina spotyka się w gospodarstwie w Neshov tuż przed Świętami robi się naprawdę ciekawie. A w Wigilię wszystkie brudy ujrzą światło dzienne. Nic nie jest takie jak początkowo się wydaje. 

Dalsze losy rodziny Neshov opisano w trzech tomach: Raki pustelnikiNa pastwiska zieloneZawsze jest przebaczenie.

neshov 

Książkę otrzymałam podczas spotkania A może nad morze? Z książką
Prezent ufundowany przez Wydawnictwo Smak Słowa

 

 

Biorę udział w Wielkobukowe Wyzwanie 2017 - Północny wiatr
logowyzwanie20172

 

© aleksandra czyta...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci