Menu

aleksandra czyta...

o książkach i nie tylko

Papierowe miasta

aleksandra_czyta

IMG_6431John Green to już kultowy pisarz amerykański i autor bestsellerów z listy "New York Timesa". Debiutował znakomitą powieścią Szukając Alaski porównywaną z Buszującym w zbożu J.D. Salingera, za którą otrzymał w 2006 roku Printz Award. Jednak największą sławę przyniosła mu powieść Gwiazd naszych wina nagrodzona w 2013 roku Children’s Choice Book Awards w kategorii książka roku dla młodzieży, a w 2014 zekranizowana. John Green jest również wideoblogerem i wraz z bratem prowadzi kanał VlogBrothers, na którym powstało 11 serii zawierających „Crash Course” – program edukacyjny o literaturze, historii, fizykce i chemii.

 "Pójdziesz do papierowych miast i nigdy już nie powrócisz."

Papierowe miasta opowiadają o pewnej przygodzie, która spotkała Quentina tuż przed zakończeniem liceum.

Wszystko zaczęło się od szalonej nocy z Margo Roth Spiegelman, która następnego dnia znika... Q wierzy, że pozostawiła mu wskazówki aby mógł ją odnaleźć. Poświęca się więc szukaniu kolejnych wskazówk i jak na moje "gonieniu króliczka".

"Margo zawsze kochała tajemnice. (...) Nigdy nie opuszczała mnie myśl,
że być może kochała je tak bardzo, że sama stała się tajemnicą."

Co do Papierowych miast mam mieszane uczucia. Przed lekturą widziałam ekranizację więc mniej więcej wiedziałam czego się spodziewać. Prawdopodobnie gdybym nie znała fabuły to przedstawiona tutaj historia bardziej by mi się spodobała. Książka jest też zdecydowania bardziej złożona i psychologiczna niż film i to główny powód dla którego powinno się ją przeczytać. Jest również naszpikowana pięknymi metaforami i przemyśleniami dotyczącymi otaczającego nas świata. Stanowi źródło wielu inspirujących cytatów. Niestety jest również w pewien sposób rozczarowująca i pozostawiła we swego rodzaju pustkę. 

 

Biorę udział w Wielkobukowe Wyzwanie 2017 - Amerykańska sielanka
logowyzwanie20172

© aleksandra czyta...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci