Menu

aleksandra czyta...

o książkach i nie tylko

Consolation

aleksandra_czyta

Corinne Michaels Consolation duet tom 1 (The Salvation Series)Corinne Michaels amerykańska pisarka powieści romatycznych. Jest autorką bestsellerowej serii The Salvation Series, w której skład wchodzą m.in. Consolation i Conviction. Jej debiutancka powieść nosi tytuł Beloved. Prywatnie jest matką dwójki dzieci i żoną byłego oficera marynarki wojennej.

Consolation to pierwszy tom opowiadający o losach Natalie i Liama. Jest to opowieść o zakazanej miłości, cierpieniu i pocieszeniu. 

Lee traci męża. Jest w ciąży i za niedługo ma urodzić się ich córeczka a ona zostaje sama. Tak bywa kiedy jest się żoną wojskowego. Kiedy jej życie nie ma sensu, a każdy dzień jest tylko wewnętrzną walką o przetrwanie dla dobra córki, pojawia się Liam. Najlepszy przyjaciel jej zmarłego męża Aarona. Każdego dnia motywuje ją do uporządkowania życia po stracie. Zmusza ją do pogodzenia się z losem i ruszenia na przód. Panoszy się i jest przy tym niesamowicie przystojny. Ale przecież znają się od lat i on zajmuje się nią tylko dlatego, że obiecał to swojemu przyjacielowi. Jednak czy na pewno?

No właśnie. Fabuła banalna jak to bywa przy tego typu powieściach. Nie udawajmy, że sięgamy po romansy żeby delektować się psychologicznym portretem bohaterów itp. Ciężkie klimaty zostawmy innym powieściom. Romans ma być lekki i przyjemny. I tak jest w tym przypadku. Natalie i Liam mają się ku sobie a my czytamy o ich wzajemnym przyciąganiu, pierwszych pocałunkach i poczuciu winy. 

Nie powiem, że wszystko mi w Consolation odpowiadało, bo tak nie było. Pewne drobne niuanse drażniły mnie, jakiś styl zachowania Lee. To jednak kwestia gustu. Najważniejsze, że ta pozycja zawiera wszystko co powinna. Jest jednak pewien szkopuł. Źle się kończy! To po prostu skandal aby przerywać w punkcie kulminacyjnym i pozostawiać czytelnika zaraz po zrzuceniu takiej bomby emocjonalnej. Nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na drugą część, czyli Conviction aby dowiedzieć się jak ułożą się losy tej dwójki. 

 

Książkę otrzymałam od wydawnictwa Szósty Zmysł

© aleksandra czyta...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci