Menu

aleksandra czyta...

o książkach i nie tylko

Felicia zaginęła

aleksandra_czyta

Jørn Lier Horst Felicia zaginęła kryminał

Jørn Lier Horst to jeden z najpoczytniejszych pisarzy z Norwegii. Do 2013 roku pracował w policji jako szef wydziału śledczego Okręgu Vestfold. Studiował kryminologię, psychologię i filozofię. Obecnie jest etatowym pisarzem. Zadebiutował w 2004 roku powieścią Kluczowy Świadek, która dała początek cyklu powieści kryminalnych o komisarzu Williamie Wistingu. Jego powieść Psy gończe została w 2013 roku uhonorowana Nagrodą Rivertona i Szklanym Kluczem. Natomiast za powieść Poza sezonem otrzymał Nagrodę Norweskich Księgarzy. Od 2012 roku ukazują się również jego powieści kryminalne przeznaczone dla młodszych czytelników, w tzw. serii CLUE.

Felicia zaginęła to drugi tom przygód komisarza Williama Wistinga. Jak zawsze jest to gwarancja dobrej lektury. Tym razem policji z Vestfold przyszło do rozwiązania sprawę zaginięcia młodej dziewczyny. Jednak głowę komisarza zajmuje sprawa innego zaginięcia. Przed dwudziestoma pięcioma laty inna młoda dziewczyna została uznana za zmarłą w wyniku samobójstwa. Jej ciało odnaleziono z kulą w głowie, a sprawa zabójstwa ulegnie przedawnieniu za kilka dni. 

Co łączy te dwie młode kobiety? Czy ich sprawy się łączą? Czy może to tylko dziwny zbieg okoliczności? Pytań jest wiele i na wszystkie otrzymacie odpowiedź podczas lektury. Komisarz Wisting nigdy się nie podaje i polega na swoim przeczuciu.

Felicia zagineła to wciągający kryminał. Uwielbiam pojawiającą się w powieściach Horsta wielowątkowość. W późniejszych tomach wprowadzana jest ona za sprawą dziennikarskich śledztw Line. Tutaj poprzez łączenie kilku spraw i szukanie punktów stycznych. Uwielbiam też ten powolny i monotonny proces poszukiwań. Skrupulatne dążenie do rozwikłania sprawy. Pokazujące żmudną pracę policji. Uwielbiam też ten moment, w którym wszystko się łączy. Kiedy wszystkie puzzle znajdują swoje miejsce. Felicia zaginęła była sprawą trudną i zarazem bardzo satysfakcjonującą. Dla mnie to lektura idealna.

Książkę otrzymałam od Wydawnictwa Smak Słowa

Na blogu ukazały się również wpisy dotyczące pozostałych książek Jørna Liera Horsta: SzumowinyJaskiniowiecŚlepy trop oraz Kluczowy świadek

 

© aleksandra czyta...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci