Menu

aleksandra czyta...

o książkach i nie tylko

Ciotka Poldi i sycylijskie lwy

aleksandra_czyta

Premiera już dziś!

ciotkapoldi

Mario Giordano to mieszkający w Bawarii autor thrillrów. Jego oparta na stanfordzkim eksperymencie więziennym powieść Eksperyment Black Box została dostosowana do filmu pod nazwą Das Experiment w reżyserii Olivera Hirschbiegela. Film został uznany, a Mario Giordano otrzymał nagrodę Bavarian Film Award za najlepszy scenariusz.

Ciotka Poldi i sycylijskie lwy to początek świetnie zapowiadającej się serii kryminałów z humorem. Udało mi się znaleźć jeszcze przynajmniej dwa kolejne tomy o sycylijskich przygodach szalonej ciotki!

ciotka_poldi

Ciotka Poldi i sycylijskie lwy to przezabawna, pełna pozytywnej energii lektura. Idealna na jesienne wieczory. Ogrzeje nas swoją ożywczą, soczystą niczym pomarańcze energią oraz przedłuży lato sycylijskim słońcem!

Tytułowa ciotka Poldi w swoje sześćdziesiąte urodziny przeprowadza się na Sycylię aby z godnością zapić się na śmierć. Taki przynajmniej jest plan. Jednak rodzina jej zmarłego męża ma co do niej inne plany. Pragną pokazać jej na czym polega dolce vita! To z resztą nic trudnego kiedy Poldi wpadnie w wir śledztwa. Wszystko zaczyna się gdy w niewyjaśnionych okolicznościach znika Valentino, młody chłopak, który pomagał Poldi w drobnych pracach. 

Oprócz zniknięcia Valentino, Poldi poszukuje również kamiennego lwa oraz próbuje dobrać się do sycylijskiej mafi. W tym samym czasie stara się również uwieść commisario. Nie brakuje przygód i zwrotów akcji. Zwłaszcza, że na kłopotach to ciotka Poldi zna się jak nikt inny... zresztą jak na wielu różnych sprawach.

"Moja ciotka i tak nie należała do ludzi, którzy długo zamartwiają się swoimi błędami, gafami i zaprzepaszczonymi szansami. Bowiem na porażkach, przeszkodach, błaźnieniu się i zbieraniu ciosów, a także na nowych początkach, dźwiganiu się z na nogi, śmianiu się z z siebie i niedawaniu dmuchać sobie w kasze moja ciotka znała się świetnie." 

Powieść Mario Giordano przypadła mi do gustu z wielu powodu. Przede wszystkim jest świetnie napisana. Pełna humoru, przyjemna i ożywcza. Jest czymś świeżym i chociaż to kolejna starsza pani na tropie to w niczym nie przypomina Panny Marple. Ciotka Poldi jest wulkanem energii i zaraża nią czytelnika. Do tego ze swoim NamasteJapierdolę dlako jej do emerytki. Poza tym podobał mi się sposób narracji. Historię poznajemy z punku widzenia bratanka byłego, zmarłego męża Poldi. I największy smaczek... początek każdego rozdziału rozpoczyna jego streszczenie. Jest ono przy tym tak zawiłe, że w sumie i tak nie mamy pojęcia co wydarzy się w danym rozdziale. Super! Ja to kupuję i czekam na kolejne tomy. Mam nadzieję, że się ukażą. 

 

Książkę otrzymałam od wydawnictwa Initium
initium_logo

 

© aleksandra czyta...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci