Menu

aleksandra czyta...

o książkach i nie tylko

W objęciach gwiazd

aleksandra_czyta

gwiazd

Oliwia Tybulewicz to młoda, polska autorka. Jest absolwentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Uwielbia podróże, gry planszowe, kulturę Japonii i klimat lat 80. XX wieku. Jej debiutancka powieść W objęciach gwiazd otrzymała ona nominację jury i internautów w plebiscycie “Książka na zimę”, a także nominację internautów w plebiscycie “Książka na gwiazdkę”. 

Ponad sto lat temu statek kosmiczny "Zorza Polarna" rozpoczął podroż z Ziemi na planetę Gemina. Kolejne pokolenia ziemian podróżowało przez galaktykę do nowego domu. Jednak życie na statku nie było idealne. Podział na cztery republiki spowodował ogromne dysproporcje pomiędzy nimi. Najlepiej żyło się w Złotej Republice, natomiast najbardziej surowe życie czekało mieszkańców Republiki Gwiezdnej. 

Rosalita staje u progu dorosłości. Jest terranką ale w wyniku pewnego zbiegu okoliczności otrzymuje stypendium i rozpoczyna studia w u "złotek". W objęciach gwiazd to niedługa opowieść o życiu Rosality. O poznawaniu świata, miłości i podróży na nową planetę. Większą część książki przyglądamy się jak studiuje i zawiera nowe znajomości. Jest to lekka i niezobowiązująca historia, której akcja przyśpiesza pod koniec. U kresu podróży na Geminę świat staje do góry nogami. Całość nie jest jednak na tyle porywająca by trzymać w niepewności. Dość prosta i przewidywalna fabuła. Jednak nie każda czytana książka musi być tą "z wyższej półki". Dobrze się bawiłam podczas lektury W objęciach gwiazd a to najważniejsze. 

Powieść zdecydowanie skierowana do młodszych czytelników. Jak na debiutancką powieść tak młodej pisarki to całkiem nieźle wyszło. Pozdrawiam.

 

Książkę otrzymałam podczas spotkania A może nad morze? Z książką
Prezent ufundowany przez Wydawnictwo LUCKY
lucky1

 

© aleksandra czyta...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci