Menu

aleksandra czyta...

o książkach i nie tylko

Indeks Szczęścia Juniper Lemon

aleksandra_czyta

20629966_10213771609593536_1239999331_oJulie Israel to debiutująca pisarka. Uczyła angielskiego w Japonii. Ukończyła studia otrzymując tytuł licencjata z kreatywnego pisania. Obecnie podąża za marzeniami: pisze powieści i przy okazji tworzy sztukę.

Indeks szczęścia Juniper Lemon to pierwsza książka autorki i jest wprost cudowna, rewelacyjna i niesamowita!

W wypadku samochodowym Juniper traci siostrę. Historia przedstawiona w książce zaczyna się 65 dni po tym wydarzeniu. Jest opowieścią o radzeniu i nieradzeniu sobie ze śmiercią bliskiej osoby. Doskonale przedstawiająca różne stany emocjonalne, bardzo prawdziwa. Rozbita na miliony kawałków rodzina Lemon - dzielny tata, mama w depresji i stawiająca pierwsze kroki w życiu PO Juniper. Lawirowanie między bezpiecznymi tematami a przykrą rzeczywistością. Wszystkie powstałe "dziury" i przeżywane "pierwszyzny".

Trudny temat poruszony w cudowny sposób, z delikatnością i humorem. Wszystkie te zabawne imiona i nazwiska bohaterów. Wspaniałe przygody i zawarte przyjaźnie. Do tego wielki projekt, jak nie zapomnieć o Camille.

Jak na debiutującą pisarkę, Julie Israel, poradziła sobie wręcz fenomenalnie. Indeks szczęścia Juniper Lemon trafia na listę moich ulubionych książek. Pięknie napisana, z ważnym przesłaniem. Dla mnie również doskonały materiał do pracy z młodzieżą. Polecam gorąco!

 

Książkę otrzymałam od Wydawnictwa IUVI
logo_iuvi

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • tommyknocker

    Chętnie przeczytam taką powieść z mądrym przesłaniem mimo że nie jestem 'young adult' :)

  • aleksandra_czyta

    @tommyknocker ostatnio wychodzi dużo młodzieżówek poruszających ważne i trudne tematy. To chyba nowy trend ale ja jestem za!

© aleksandra czyta...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci