Menu

aleksandra czyta...

o książkach i nie tylko

Potomkowie

aleksandra_czyta

potomkowieTosca Lee jest est najlepiej sprzedającym się amerykańskim autorem powieści historycznych i thrillerów paranormalnych. Swoje imię zawdzięcza pasji ojca do opery - imię to nazwa jego ulubionej opery Pucciniego. Tosca Lee ukończyła studia anglistyczne w Smith College. Jej pierwsza powieść, opowiadająca historię o ludziach Stonehenge z równiny Salisbury, nigdy nie została opublikowana. Tosca Lee to pisarka wielokrotnie nagradzana. Zasłynęła powieściami Królowa Saby, Judasz oraz Diabeł. Autobiografia, które znalazły się na liście bestsellerów New York Timesa

Potomkowie to pierwszy tom serii Piętno Krwawej Hrabiny

Emily, a raczej Audra Elison, wymazała sobie pamieć. Nie pamięta nic ze swojego poprzedniego życia. Zaczyna wszystko od nowa, na odludziu. Jest zagubiona i nie bardzo potrafi odnaleźć się w nowej sytuacji. Zastanawia się dlaczego usunęła sobie pamięć. Nawet w najśmielszych wyobrażeniach nie zdołałaby wpaść na prawdziwy powód swojej decyzji.

Niestety świat nie zapomniał o niej i wrogowie szybko zjawiają się u jej drzwi. Chociaż ostatecznie dużo czasu zajmie jej rozszyfrowanie intencji nowo poznanych osób i zadecydowanie kto jest wrogiem a kto przyjacielem.

Audra jest potomkinią królowej Elżbiety Batory. Od stuleci osoby jej pokroju są ścigane przez specjalnych łowców. Dziedzice pokrzywdzonych chcą zniszczyć całkowicie ród krwawej hrabiny. Jest to zemsta za zbrodnie przeszłości. Audra nic nie pamięta i nagle znów wkracza do tego świata. Jeszcze bardziej zagubiona niż poprzednio. Szuka własnych śladów aby ocalić najbliższych. Nie jest to łatwe bo wiele osób życzy jej śmierci.

Tosca Lee stworzyła niesamowitą historię. Ciekawy świat dzielony na obdarzonych mocami Potomków oraz rządnych władzy Dziedziców. Świetnie skonstruowana fabuła powodowała, że nie dało się oderwać od lektury! Wręcz ją pochłonęłam! W niecodzienny sposób przedstawiona Elżbieta Batory i naprawdę super pomysł! Nic dodać nic ująć. Misternie usnuta intryga. Wszystko tak jak lubię. Nawet wątek miłosny, którego oczywiście nie mogło zabraknąć, był odpowiednio wyważony względem pozostałych wątków. Do tego zaskakujące zakończenie. Z jednej strony wyjaśnia wszystko, z drugiej niesamowicie komplikuje sprawy. Co teraz zrobi Audra? Tego dowiemy się w następnym tomie, czyli Pierworodna.

Tymczasem ja gorąco polecam wam tę serię. Książka warta uwagi!

 

Książkę otrzymałam od Wydawnictwa IUVI        
logo_iuvi

© aleksandra czyta...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci