Menu

aleksandra czyta...

o książkach i nie tylko

Pierworodna

aleksandra_czyta

pierworodna

Tosca Lee jest est najlepiej sprzedającym się amerykańskim autorem powieści historycznych i thrillerów paranormalnych. Swoje imię zawdzięcza pasji ojca do opery - imię to nazwa jego ulubionej opery Pucciniego. Tosca Lee ukończyła studia anglistyczne w Smith College. Jej pierwsza powieść, opowiadająca historię o ludziach Stonehenge z równiny Salisbury, nigdy nie została opublikowana. Tosca Lee to pisarka wielokrotnie nagradzana. Zasłynęła powieściami Królowa SabyJudasz oraz Diabeł. Autobiografia, które znalazły się na liście bestsellerów New York Timesa.

Pierworodna to drugi tom serii Piętno Krwawej Hrabiny. Na blogu mogliście już czytać o poprzednim tomie, czyli Potomkowie

Audra Elison odkryła to, co sama przed sobą skrzętni ukryła. Po własnych śladach dotarła do tego co działo się przez ostatnie dwa lata życia i teraz jest jeszcze bardziej zmotywowana aby raz na zawsze zakończyć spór pomiędzy Potomkami a Dziedzicami. Intryga się zagęszcza, o ile to jeszcze w ogóle możliwe, gdyż autorka uknuła ją tak gęsto jak to tylko możliwe! Coś niesamowitego. Świetny pomysł i bardzo dobre wykonanie.

Audra odkrywa również, że jest tzw. pierworodną. Pochodzi z żeńskiej linii potomków Elżbiety Batory. Oznacza to, że jest potężniejsza od innych Potomków. Jej moce przekonywania i perswazji są o wiele silniejsze od umiejętności jakiegokolwiek innego Potomka. Dla większości jest symbolem nadziei na pokonanie Dziedziców. Istną mityczną heroiną. Dla innych niebezpiecznym wrogiem. Już nie tylko Dziedzice pragną jej śmierci.

Niestety tom drugi ma swoje mankamenty. O ile Potomkowie podobały mi się w całości i bez zarzutów o tyle Pierworodna jest bardzo ciekawą kontynuacją z małym ale. Pierwszy minus to zbytnie rozbudowanie wątku miłosnego. O ile sama jestem kobietą i lubię takie babskie klimaty o tyle uważam, że było tego zbyt wiele. Po drugie zakończenie pozostawiło pewien niedosyt we mnie, brakowało takiego wielkiego "BUM" jakiego spodziewałam się po tak pełnej napięcia historii.

Całościowo jest jednak bardzo ciekawa. Obfituje w zwroty akcji i nie da się przewidzieć co będzie dalej. Myślę, że śmiało mogę ją wam polecić. 

 

Książkę otrzymałam od Wydawnictwa IUVI 
logo_iuvi

© aleksandra czyta...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci