Menu

aleksandra czyta...

o książkach i nie tylko

Ostrze zdrajcy

aleksandra_czyta

Premiera 24 maja!

otrze
Sebastian de Castell ukończył studia z archeologii, jednak już na pierwszych wykopaliskach uznał, że nie jest zawód dla niego. Spróbował swoich sił jako muzyk, mediator, projektant interakcji, choreograf walk, nauczyciel, kierownik projektów, aktor i specjalista do spraw strategii produktu. Jego debiutancka powieść Ostrze zdrajcy była nominowana została do Goodreads Choice Award w kategorii najlepsze fantasy oraz do Gemmell Morningstar Award. Jest to pierwszy tom uznanej serii Wielkie Płeszcze - powieści przygodowych fantasy "płaszcza i szpady". 

W skład serii Wielkie Płaszcze wchodzą cztery tomy: Ostrze Zdrajcy, Knight's Shadow, Saint's Blood i Tryrant's Throne.
wielkieplaszcze
Seria o Wielkich Płaszczach inspirowana jest powieścią Aleksandra Dumas Trzej Muszkieterowie. W Ostrzu Zdrajcy również poznajemy trzech szermierzy, jednak historia jest jednak inna. Falcio val Mond i jego dwaj przyjaciele Kest i Brasti byli niegdyś Wielkimi Płaszczami. Byli ponieważ ich król nie żyje, a oni stali się trattari, co znaczy "Obdarte peleryny". Ich elitarny oddział Trybunów rozsądzający spory według królewskiego prawa rozpadł się. Zostali tylko oni, innych nie widzieli od pięciu lat, kiedy to umarł król Pealis. Teraz z wielkiej chwały została jedynie duma i żal. Błąkają się po świecie szukając charoitów, najcenniejszych królewskich klejnotów dzięki, którym sprawiedliwość znów ma zapanować w królestwie po jego śmierci.

Falco i jego towarzysze błąkają się jednak po omacku po całym kraju a obecnie na głowie mają jeszcze inne problemy. Zostali wrobieni w morderstwo pewnego szlachcica. Próbują znaleźć mordercę i samemu ujść z życiem.

Bardzo dobrze bawiłam się przy lekturze tej powieści. Jest to ciekawa przygodówka w świecie fantasy. Fabuła ciekawa, bohaterowie barwni. Do tego świetnie wykreowany świat. Do gustu bardzo przypadły mi przedstawione wierzenia, zwłaszcza Święta Brygida Co Dawała Dupy Bogom. Całość bardzo spójna, ciekawa i zapierająca dech w piersiach. Autor doskonale gra na emocjach. Bywałam rozbawiona ale i zdarzało mi się chlipać ze wzruszenia a momentami od patosu ściskało mnie w gardle. 

Jest to świetna powieść w klimacie płaszcza i szpady dlatego gorąco ją wam polecam. Naprawdę warto! 

 

Książkę otrzymałam od Wydawnictwa Insignis
Insignis_logo_nowe_final

© aleksandra czyta...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci