Menu

aleksandra czyta...

o książkach i nie tylko

Konkurs na żonę

aleksandra_czyta

Premiera już 10 maja!

konkurs1Beata Majewska, znana również jako Augusta Docher. Polska pisarka. Zadebiutowała w 2015 roku powieścią dla młodzieży "Eperu". 

Konkurs na żonę to urocza powieść kobieca. Historia jak z amerykańskiej komedii romantycznej. Trochę tandetna i przesłodzona ale przecież właśnie tego oczekujemy. 

Przybliżę wam zatem zarys fabuły i zrozumiecie o co mi chodzi.

Hugo Hajdukiewicz niespełna 30-letni prawnik poszukuje żony. Nie są to jednak poszukiwania romantyczne lecz podstępne i podłe. Hugo urządza konkurs (tyle, że uczestnicy nie wiedzą o jaką tak na prawdę grają stawkę). Ma niecałe dwa lata aby się ożenić i spłodzić potomka, inaczej przepadnie mu duży spadek po wujku z ameryki. 

Nie miał on też wielkich wymagań. I tak trafiło na prawie dziewiętnastoletnią Łucję Maśnik. On arystokrata, ona biedna dziewczyna ze wsi. Czy może to być prawdziwa miłość? 

Ach. Nie jest to literatura "górnolotna" ale przecież w życiu trzeba też czasem się trochę oderwać od rzeczywistości i wyluzować. I właśnie na taki moment jest ta powieść. Lekka, orzeźwiająca i szybko się czyta. A muszę dodać, że im bliżej końca tym napięcie wzrasta. Punkt kulminacyjny historii naszych bohaterów kilka stron przez zakończeniem. Oj nie ładnie, nie ładnie tak pozostawiać czytelnika w niepewności. Chętnie przeczytam drugi tom Bilet do szczęścia aby dowiedzieć jak skończy się ta historia.

 

Książkę otrzymałam od Grupy Wydawniczej PUBLICAT S.A.publicat_grupa_logo1

© aleksandra czyta...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci