Menu

aleksandra czyta...

o książkach i nie tylko

Florystka

aleksandra_czyta

bondaKatarzyna Bonda to najpopularniejsza polska autorka powieści kryminalnych. Z wykształcenia dziennikarka i scenarzystka. Pracowała dla wielu gazet i magazynów oraz dla Telewizji Polskiej. Obecnie wykłada kreatywne pisanie. W 2007 zadebiutowała powieścią kryminalną Sprawa Niny Frank, która została nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru, a przez wydawnictwo Media Express została wyróżniona nagrodą Debiut Roku. Natomiast powieść Okularnik zdobył tytuł Bestsellera Empiku 2015 w kategorii literatura polska.

Florystka to trzeci tom serii o przygodach psychologa śledczego Huberta Meyera. Poprzednie tomy to: Sprawa Niny Frank oraz Tylko martwi nie kłamią.

bonda_mayerMimo, że nie czytałam poprzednich powieści, w których bohaterem był profiler Hubert Meyer, to nie przeszkadzało mi to w odbiorze Florystki. Autorka przedstawia wszystkich bohaterów więc możemy się szybko zorientować w sytuacji.

Florystka średnio przypadła mi do gustu. W moim odczuciu się ciągnęła. Zdarzały się fragmenty (zwane przeze mnie "przedłużacze"), które poruszały nowe wątki nie wnoszące nic do fabuły. Wtedy sądziłam, że później na pewno się wyjaśni. Teraz, po lekturze, dalej nie wiem po co one się pojawiły.

Florystka ma ciekawą fabułę ale zagadka kryminalna nie jest trudna do odgadnięcia. Domyśliłam się kto zabija już w połowie lektury.

Hubert Meyer zostaje poproszony do pomocy przez Białostocką policję jako konsultant - profiler. Zaginęła dziewięcioletnia dziewczynka. Ostatnia widziała ją tytułowa florystka, która po odnalezieniu zwłok zamordowanej Zosi, staje się główną podejrzaną.

Florystka nie zachwyciła mnie dlatego chwilowo nie planuję lektury pozostałych książek autorki. W przyszłości jednak może skuszę się na serię Cztery żywioły Saszy Załuskiej.

Biorę udział w Bezsenne Wyzwanie 2017 - W objęciach mordercy
logowyzwanie20172

Zapisz

Zapisz

© aleksandra czyta...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci