Menu

aleksandra czyta...

o książkach i nie tylko

Emil Żądło i tajemnicza gejsza

aleksandra_czyta

gejsza2

Anna Klejzerowicz, polska pisarka, publicystka, fotograf i redaktor. Współpracowała z Teatrem Atelier w Sopocie. Autorka książek kryminalnych, obyczajowych i powieści grozy. Uwielbia sztukę, zwłaszcza drzeworyt japoński ukiyo-e, historię i zabytki swojego regionu. Gdańszczanka. Cykl książek o przygodach dziennikarza śledczego Emila Żądło rozgrywa się w Trójmieście. 

Cień gejszy to drugi tom cyklu o przygodach Emila Żądło. Sąd Ostateczny czytałam lata temu i niezbyt dobrze już go pamiętam. Wiem, że książka mi się średnio podobała jednak szczegóły już się zatarły. Zrobiłam więc podejście do kolejnego tomu i cóż. Nie wiem sama co powiedzieć.

Na początek powiem, że pomysł jest ciekawy. Tajemnica z przed lat. Co takiego wydarzyło się na początku XX w. w Japoni? I dlaczego obecnie z tego powodu giną ludzie? Ciekawa intryga, powiązania polityczne. Na poziomie fabuły jest wszystko ok. Na plus jest również okładka książki, która cieszy oko delikatnymi barwami i tajemniczą gejszą. 

Ja po prostu chyba nie lubię stylu autorki. Czytając szybko robiłam się senna. Całość się wlecze. Do tego dialogi uważam za płytkie. A zwłaszcza kiedy Emil rozmawia z Martą. Ludzie są po czterdziestce a ich dialogi przesłodzone, że aż zęby pękają, a każda wypowiedź musi być okraszona czułym słówkiem np. "skarbie" czy "kochanie".

Ogólnie nie jestem zadowolona z lektury. Niedługo zabieram się za kolejny tom, czyli Dom Naszej Pani. Nie wiem czemu to sobie robię, ale chyba wciąż daję szanse autorce, że jednak będzie lepiej.

 

© aleksandra czyta...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci