Menu

aleksandra czyta...

o książkach i nie tylko

Wyspa Nim

aleksandra_czyta

nim

Na tajemniczej wyspie, w cieniu wulkanu, wraz z ekscentrycznym ojcem - naukowcem mieszka dziewczynka o imieniu Nim. Jej jedynymi przyjaciółmi są egzotyczne zwierzęta zabawna iguana Fred oraz lew morski o imieniu Selkie. Gdy ojciec nie wraca z wyprawy po nanoplankton a ona już kolejną noc zostaje sama z tresowanymi zwierzętami otrzymuje e-mail od słynnego podróżnika i łowcy przygód Alexa Rovera.

Nim jest fanką książek o przychodach Alexa Rovera więc kiedy na wyspie zaczynają się kłopoty, to prosi go o pomoc. Czekając na wybawienie lub ojca, dziewczynka musi poradzić sobie z przybyłymi na wyspę turystami.

Nim nie wie, że jej bohater jest w rzeczywistości tylko bohaterem książek, stworzony przez lękliwą i nieśmiałą samotniczkę, która boi się wystawić nos poza swój wielkomiejski apartament.

Film jest adaptacją powieści dla dzieci Wyspa Nim autorstwa Wendy Orr. W rolach głównych występują Abigail Breslin (jako Nim), Jodie Foster (jako Alexandra Rover - pisarka) oraz Gerard Butler (jako ojciec Nim i wizualizacja Alexa Rovera). Jest to dobra obsada ale moim zdaniem mogła być lepsza. Nie mam nic do zarzucenia młodziutkiej Abigail, zagrała autentycznie i świetnie poradziła sobie w tej roli. Jodie Foster natomiast zawsze będzie dla mnie agentką Clarice Starling dlatego teraz kiedy jest starsza i gra jedzącą tylko zupę z puszki wariatkę to pytam się CO SIĘ STAŁO JODIE? Butler oczywiście doskonale nadaje się do roli Alexa Rovera i ojca Nim. Jego wygląd, głos oraz kilkudniowy zarost - wszystko idealnie, ale... co byście powiedzieli gdyby zastąpić go, znanym z Mumii, Brendanem Fraserem? Czy nie było by lepiej?

Zostawmy sprawę obsady i wróćmy do filmu. Dobrze zagrany, trzymający w napięciu film familijny. Idealne kino na leniwe niedzielne popołudnie. Polecam!

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [vampireheart] 178.239.1.*

    Nigdy nie czytałam książki, choć coś mi chyba w głowie świta. Może jeśli będę potrzebowała czegoś mniej zobowiązującego, to się skuszę na film.

© aleksandra czyta...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci