Menu

aleksandra czyta...

o książkach i nie tylko

Criminal Minds #1

aleksandra_czyta

17409610_10212431898661600_812702199_n

 Max Allan Collins to amerykański pisarz, scenarzysta i twórca komiksów. Wśród licznych dokonaPiętnaście razy nominowany przez Private Eye Writers of America do nagrody Shamus za thrillery historyczne, której dwukrotnie został laureatem za powieści o Nathanie Hellerze (True Detective i Stolen Away). Wielokrotnie nominowany przez Mystety Writers of America do nagrody Edgara. Na podstawie jego powieści graficznej powstał obsypany wieloma nagrodami film Droga do zatracenia. Max Allan Collins został okrzyknięty przez Publisher's Weekly nowym gatunkiem pisarza. Jest królem adaptacji książkowych. Wśród najbardziej znanych są Wodny świat, Szyfry wojny, Różowa Pantera. Collins podjął się również stworzenia powieści na podstawie znanych seriali telewizyjnych, takich jak Kości, Nowojorscy gliniarzeCień Anioła czy Zabójcze umysły.

Oto członkowie Jednostki Analiz Behawioralnych. Elita profilerów FBI.

4575.customKażdy w tej ekipie jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Ich zadaniem jest rozpracowywanie najbardziej nieobliczalnych morderców w kraju oraz przewidzenie ich następnych posunięć celem ujęcia przestępcy nim dokona kolejnej zbrodni.

Ostre cięcie opowiada jedną konkretną sprawę, nad którą przyszło pracować zespołowi JAB. Zostali wezwani do małego miasteczka w stanie Kansas. W Lawrence mają prowadzić śledztwo w sprawie serii zabójstw wśród bezdomnych. Co ciekawe ofiary miały na sobie czyste ubrania. Według zespołu są to starannie zaplanowane morderstwa. Tylko kto za nimi stoi i dlaczego zabija bezdomnych?

W tym samym czasie zostaje uprowadzona młoda kobieta. Chociaż ta sprawa nie pasuje do modus operandi zabójcy bezdomnych to zespół JAB i tak postanawia się jej przyjrzeć.

Serial oglądałam raczej sporadycznie i bardziej z przypadku, a na pewno nie widziałam żadnego odcinka, w którym występowała postać Jasona Gideona. Dlatego też nie umiem powiedzieć wam czy książka ta jest tylko ładnie opisanym scenariuszem odcinka czy całkowicie osobną opowieścią. Nie mniej jednak jest ciekawa. Nie jest to literatura warta większej uwagi ale jako szybka lektura, jak najbardziej się nadaje.

Historia jest sensownie skonstruowana. Śledztwo przebiega w stałym rytmie aż do tego przełomu, który tak uwielbiam w książkach i serialach. Wtedy wszystko zawsze nabiera tempa i pędzi do rozwiązania sprawy tak szybko, że nie można złapać tchu. Polecam.

 

Biorę udział w Bezsenne Wyzwanie 2017 - Umysł psychopaty
logowyzwanie20172

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

© aleksandra czyta...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci