Menu

aleksandra czyta...

o książkach i nie tylko

Na bagnach Luizjany

aleksandra_czyta

nocnabagnach
Film jest ekranizacją powieści Nory Roberts pod tym samym tytułem. 

Declan Fitzpatrick, grany przez Jerrego O'Connella, z dnia na dzień zmienia swoje życie. Prawnik z dobrego domu przed ołtarzem porzuca swoją narzeczoną i wyjeżdża do Nowego Orleanu aby nieść pomoc prawną ofiarom huraganu. To wszystko w imię prawdziwej miłości, w którą wierzy, a której jeszcze nie odnalazł. 

Declan kupuje opuszczony dwór Manet Hall. Legenda głosi, że dom jest nawiedzony, o czym nowy właściciel niedługo sam się przekona. Dawni mieszkańcy mają różne zamiary. Jedni pokazują mu swoje wspomnienia, opowiadają historię sprzed stu lat... natomiast inni usilnie próbują się go pozbyć.

 

Co wydarzyło się ponad sto lat temu? W odkryciu tej tajemnicy pomoże mu Lena Simon i jej babcia parająca się voodoo. Obie kobiety są potomkiniami dawnych mieszkańców Manet Hall. 

Film nie należy do specjalnie ambitnych ale był ciekawy i oglądało się go przyjemnie. Przerywany pięknie nakręconymi scenami wspomnień. Retrospekcje dawnych wydarzeń to najlepsze momenty filmu.

pocalunekfilm

Lubię powieści, który dzieją się na wielu płaszczyznach i takie filmy również dlatego ekranizacja Noc na bagnach Luizjany przypadła mi do gustu. Jestem przekonana, że książka ta bardzo by mi się spodobała. Film świetnie nadaje się na babski wieczór przy winie i plotkach.

 

© aleksandra czyta...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci