Menu

aleksandra czyta...

o książkach i nie tylko

Serce z popiołu

aleksandra_czyta

serceKathrin Lange to niemiecka autorka powieści historycznych i thrillerów młodzieżowych, która do 2005 roku pracowała jako wydawca i specjalistka od mediów. W 2008 roku jej książka Das achte Astrolabium została nominowana do Nagrody Sir Waltera Scotta w kategorii dla najlepszej niemieckiej powieści historycznej, natomiast w 2009 roku otrzymała nagrodę Jugendliteraturpreis Segeberger Feder za powieść Tajemnica astronomów.

Serce z popiołu jest ostatnim tomem trylogii dla młodzieży, zainspirowaną powieścią gotycką Rebeka Daphne de Maurier.  Poprzednie tomy Serce ze szkła i Serce w kawałkach zrecenzowałam na moim blogu i zachęcam do zapoznania się z nimi. 

Jak pisałam przy okazji tomu drugiego, miałam pewne obawy co do zakończenia tej historii. Nie były one bezpodstawne. Niestety ten tom w stosunku do poprzednich nie jest już tak niesamowity. Szczerze to nawet jestem rozczarowana. Kathrin Lange przyzwyczaiła nas do pewnego poziomu swoich powieści, którego w tym tomie nie osiągnęła. Jest ciekawie, bo a jakże by mogło być inaczej ale brakuje takiego solidnego przytupu na koniec. Brakowało efektu WOW, który uświadczyłam w obu poprzednich tomach. 

Sercu z popiołu głównym tematem jest klątwa Madeleine Bower oraz trójkąt miłosny jakim jest David, Juli i Charlie. Jak pozbyć się byłej narzeczonej, która za wszelką cenę nie chce odpuścić i jak przełamać klątwę ciążącą na rodzinie Bellów? Tego dowiecie się w tym tomie. Będzie ciekawie. Autora ma przyjemny styl i potrafi zainteresować. Serce z popiołu pochłonęłam w dwa popołudnia i był to mile spędzony czas. 

Trylogia Serce ze szkła kierowana jest do młodzieży i gorąco ją wam polecam! Warto przeczytać. Ja tymczasem w planach mam Rebekę Daphne de Maurier, która stała się inspiracją dla autorki. Przyznam szczerze, że jestem niesamowicie jej ciekawa skoro przyczyniła się do stworzenia tak ciekawej historii. 

 

Recenzja napisana dla MUZA S.A.Muza1

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Klaudia] *.adsl.inetia.pl

    Właśnie szukam sobie jakiejś lektury na długie, ciemne wieczorki. Nie znałam tej autorki, ale brzmi ciekawie :)

© aleksandra czyta...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci