Menu

aleksandra czyta...

o książkach i nie tylko

Osaczona

aleksandra_czyta

tess

Tess Gerritsen to współczesna amerykańska pisarka, z zawodu lekarz internista - obecnie zrezygnowała z praktyki na rzecz pisarstwa. Po studiach praktykowała w Honolulu na Hawajach. W 1987 roku opublikowała pierwszą powieść Telefon po północy, a jej pierwszych osiem książek to romanse kryminalne. Jej kariera pisarska nabrała rozpędu w 1996 roku, kiedy ukazał się jej pierwszy thriller medyczny Dawca. Stephen King uznał ją za najciekawszą autorkę w swoim gatunku. Autorka cyklu Rizzoli & Isles, na podstawie którego powstał serial kryminalny "Partnerki". 

Osaczona jest jedną z pierwszych powieści autorki dlatego też najlepiej określa ją kategoria romansu kryminalnego. A tak naprawdę nie mamy ani prawdziwego romansu ani sensownego kryminału. Nie mniej jednak zaczytywałam się nią! Przyjemna i niezobowiązująca powieść na raz. Przyjemny styl, lekkie pióro. Czego chcieć więcej na urlopie? Dla mnie rozrywka idealna. Zdecydowanie lepsza od typowego romansidła zwanego potocznie harlequinem jednak na tyle słaba by nie przytłoczyć mrocznym wątkiem kryminalnym. 

Obecnie jest to idealna lektura dla mnie. Ostatnio jestem przemęczona i nie mam też zbyt wiele czasu na czytanie. Wtedy chętnie sięgam po tego typu powieści. Planuję zapoznać się z pozostałymi powieściami autorki co i wam polecam uczynić!

A teraz kilka słów o fabule Osaczonej. Miranda Wood zostaje oskarżona o zamordowanie swojego kochanka Richarda. Tylko, że ona tego nie zrobiła. Jednak na małej wyspie gdy ginie ktoś znany i wpływowy to czy będzie to miało jakieś znaczenie? Miranda próbuje znaleźć mordercę na własną rękę, pomaga jej w tym brat zmarłego, który nie do końca wierzy w jej niewinność. Jakie owoce przyniesie współpraca Mirandy i Chase'a dowiecie się tylko czytając tę książkę.

 

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość: [AnnRK] 195.117.22.*

    Czytałam jeden z romansów kryminalnych tej autorki, ale nie przypadł mi do gustu. Za to lubię jej thrillery medyczne.

  • aleksandra_czyta

    Jej thrillery medyczne mam w planach na przyszłość :)

© aleksandra czyta...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci