Menu

aleksandra czyta...

o książkach i nie tylko

Młodzi gniewni

aleksandra_czyta

7664914.3
Film jest oparty na faktach. LouAnn Johnson - była marinse, postanawia objąć posadę nauczycielki w jednej ze szkół w Los Angeles, gdzie przejmuje nauczanie w wyjątkowo trudnej klasie składającej się głównie z młodzieży afroamerykańskiej i meksykańskiej. Swoje doświadczenie opisała w książce My Posse Don't Do Homework, na podstawie której powstał film.

464569.1
W rolę nauczycielki wcieliła się Michelle Pfeiffer. Początkowo uczniowie traktuje ją jak wroga ale ta dzięki swojemu nietypowemu podejściu do nauczania i doświadczeniu w wojsku przełamuje lody. Naucza ich karate, zabiera na wycieczki, przekupuje batonika i organizuje konkursy za co wielokrotnie jest upominana przez dyrektora. Nie zważa na to i dalej robi co uważa za słuszne. Najważniejsza jest dla niej młodzież, która boryka się z problemami mniejszości amerykańskich. Johnson jest pierwszą osobą, która interesuje się ich życiem i walczy o ich prawa.

dangerous-minds
Jest to świetny film i naprawdę warty obejrzenia. Doskonałe aktorstwo, poruszająca historia i rewelacyjna muzyka w tle (Coolio Gangsta’s Paradise).

Film widziałam ten dawno temu dlatego skorzystałam z okazji i gdy kilka dni temu był emitowany w telewizji, postanowiłam go sobie przypomnieć. Była to dobra decyzja. Film polecam każdemu. Co do książki, to ponad dziesięć lat temu po obejrzeniu filmu postanowiłam przeczytać książkę. W tamtym okresie była dla mnie zbyt trudna i nie podołałam temu postanowieniu. Jeśli uda mi się dotrzeć do książki to z pewnością ją przeczytam.

 

P.S. O podobnej tematyce są również oparte na faktach inne filmy: Wolność słowa, Wytańczyć marzenia, Wszystko albo nic.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Marta Zagrajek] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Uwielbiam ten film, książki nie czytałam. Chyba czas nadrobić.

© aleksandra czyta...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci