Menu

aleksandra czyta...

o książkach i nie tylko

Serce w kawałkach

aleksandra_czyta

sercewkawalkachtom2Kathrin Lange to niemiecka autorka powieści historycznych i thrillerów młodzieżowych, która do 2005 roku pracowała jako wydawca i specjalistka od mediów. W 2008 roku jej książka Das achte Astrolabium została nominowana do Nagrody Sir Waltera Scotta w kategorii dla najlepszej niemieckij powieści historycznej, natomiast w 2009 roku otrzymała nagrodę Jugendliteraturpreis Segeberger Feder za powieść Tajemnica astronomów.

"Serce w kawałkach" jest drugą częścią trylogii dla młodzieży, zainspirowaną powieścią gotycką Rebeka Daphne de Maurier. Początek historii poznajemy w tomie "Serce ze szkła". 

Po pięciu miesiącach od wydarzeń z poprzedniego tomu mroczna historia, śmierci Charlie, powraca ze zdwojoną siłą. Morze wyrzuciło ciało młodej kobiety i policja podejrzewa, że jest to była narzeczona Davida. Jest tylko jeden problem, owa kobieta została zastrzelona. Kto to zrobił? David ponownie pograża się w mroku. Stara sobie przypomnieć co wydarzyło się na klifach kiedy zginęła Charlie, ale wciąż nie pamięta. Czy to on jest mordercą? Jest kilku podejrzanych, ja też mam swój typ. 

Autorka cały czas trzym nas w napięciu i to na wysokim poziomie. Ciężko się oderwać od czytania bo nigdy nie ma na to dobrego momentu. Czytałam zafascynowana, ale dzięki temu doszłam do pewnych wniosków szybciej niż Juli, a miały one ogromne znaczenie. Jednak mimo wszystko zakończenie było zaskakujące i nie do przewidzenia. Mega WOW!

Już nie mogę doczekać się trzeciego tomu "Serce z popiołu". Z jednej strony chciałabym już teraz po nią sięgnąć i dowiedzieć się co będzie dalej, a z drugiej mam niejakie obawy. Po takim zakończeniu nie wiem co mogła autorka przygotować na zakończenie serii. Mam nadzieje, że znów nas czymś zaskoczy. 

 

Recenzja napisana dla MUZA S.A.Muza1

 

© aleksandra czyta...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci