Menu

aleksandra czyta...

o książkach i nie tylko

Zagadkowa seria. Ciąg dalszy

aleksandra_czyta

Jørn Lier Horst to jeden z najpoczytniejszych norweskich pisarzy kryminałów. Studiował kryminologię, psychologię i filozofię. Pracował jako szef wydziału śledczego policji Okregu Vestfold. Obecnie jest etatowym pisarzem. Autor takich bestselerów jak Jaskiniowiec, Psy Gończe czy Poza sezonem. Tworzy również kryminalne książki dla dzieci z serii CLUE.

CLUE to angielskie słowo oznaczające wskazówkę jak i trop prowadzący do rozwiązania zagadki. CLUE to również pierwsze litery bohaterów tych minipowieści.

Cecilia, Leo, Une i pies Egon rozwiązują zagadki niczym Tajemnicza Spółka. W poprzednich tomach "Zagadka Salamandry" i "Zagadka Zegara Maltańskiego" byli na tropie przemytników i złodziei biżuterii. Dowiedzieli się również kilku nowych rzeczy związanych ze śmiercią matki Cecilii.

zagadkadnamorskiegobiext30740116Tym razem nad Zatokę Okrętów przyjeżdża ekipa filmowa. Wakacje dobiegają końca a młodzi przyjaciele pomiędzy śledzeniem pracy na planie filmu bawią się w poszukiwaczy podwodnych skarbów. Jednak to co odnajdą na dnie morza całkowicie ich zaskoczy.

W tym czasie do przodu posunie się również prywatnie śledztwo Cecilii dotyczące śmierci jej matki. Odzyskała zaginiony łańcuszek i musi dowiedzieć się w jaki sposób tajemniczy ornitolog-amator wszedł w jego posiadanie. Przełomem okaże się pewne nagranie, którego dotąd nikt wcześniej nie widział!

 

 

 

zagadka-hien-cmentarnych-b-iext30745015Nastała jesień. Pomimo nowych dowodów dotyczących śmierci pani Gaathe, policja nadal nie natrafiła na żaden nowy trop. Tymczasem ktoś w nocy rozkopuje groby na starym cmentarzu w Zatoce Okrętów. Oczywiście niesamowicie ciekawi to naszych bohaterów. Poznają oni również lokalne legendy o Niemieckim Złocie i zaginionym skarbie pastora z kutra. O dziwo wszystkie te wydarzenia się ze sobą łączą.

W tym tomie poznajemy w końcu całą prawdę o śmierci mamy Cecilii i jej sprawców. I chociaż niektóre zagadki zostały rozwiązane to nasi bohaterowie uświadomią sobie, że jest jeszcze wiele innych, które dopiero na nich czekają. A ja czekam na kolejne tomy. Świetna seria dla dzieci i młodzieży!

 

 

Nie dość, że książki są ciekawe to jeszcze bardzo estetycznie wydane. Każda jest dodatkowo opatrzona mapką miejscowości i pensjonatu "Perła". Z każdej można się również dowiedzieć czegoś o filozofii gdyż każdy tom poświęcony jest myśli przewodniej wybranego filozofa. 

 

Recenzja została napisana dla wydawnicta Smak Słowa
logo

 

© aleksandra czyta...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci