Menu

aleksandra czyta...

o książkach i nie tylko

Wściekły

aleksandra_czyta

wsciekly

Katarzyna Kebernik jest studentką filologii polskiej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jako nastolatka wygrała wiele konkursów literackich. Jej wiersze i opowiadania były drukowane m.in. w Cogito Stanie Krytycznym. Swoją debiutancką powieść napisała jeszcze w liceum lecz dopiero teraz postanowiła ją opublikować.

Konstanty, Kosa, Kostucha. Siedemnastolatek, którego życie nie jest usłane różami. Mieszka z ojcem i macochą, wciąż nie skończył gimnazjum. "Wojownik" wyładowujący złość na kibolskich ustawach. Jednocześnie niezwykle wrażliwy. "To nieustraszone stworzenie, które po całym dniu spędzonym na ulicznych bójkach zamyka się w pokoju i słucha Rachmaninowa." Uzdolniony muzycznie zatraca się w pracy nad stworzeniem muzyki idealnej. Momentami traci kontakt z rzeczywistością. Już dawno zatarła się granica pomiędzy życiem i snem.

Fabuła książki nie zaskakuje na każdym kroku i nie pędzi jednak powoli uwodzi nas do końca. Zakończenie ciekawe, zdaje się jakby oczywiste i wyczekiwane. Pozostawia też chwilę do refleksji. 

Powieść jest napisana bardzo dojrzale i gdyby nie informacja na okładce o młodym wieku autorki to nigdy bym się tego nie domyśliła. Doskonały warsztat. Można tylko przypuszczać, że w przyszłości będzie wprost fenomenalny. Autorka raczy nas bogactwem nawiązań do klasyków literatury i muzyki oraz do tych mniej znanych dzieł. To co mnie urzekło najbardziej to postrzeganie przez Konstantego dźwięków w różnych barwach.

Jestem bardzo ciekawa jak rozwinie się pisarska kariera autorki i będę wyczekiwać kolejnych jej powieści.

 

Recenzja została napisana dla Wydawnictwa Akurat
861112_167452446740474_1135971638_o1

© aleksandra czyta...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci