Menu

aleksandra czyta...

o książkach i nie tylko

Witamy w Wolftown

aleksandra_czyta

wilkbiext21246118
Katarzyna Berenika Miszczuk z wykształcenia lekarka, z zamiłowania pisarka. Debiutowała w 2006 roku powieścią "Wilk", którą napisała jako piętkastolatka. W 2009 roku ukazała się jej kontynuacja pt. "Wilczyca", została za nią nominowana do nagrody Nautilus. 

Wilk to powieść dla młodzieży. Margo Cook przenosi się wraz z rodzicami do małego miasteczka Wolftown położonego w głębi olbrzymiej puszczy. Od przyjazdu dręcza ją koszmary, w których to ścigana w lesie ucieka na wzgórze gdzie spotyka wilka. 

W nowej szkole Margo poznaje Ivette - lekko zwariowaną Francuzkę oraz tajemniczego Maxa. Nie trudno jest zgadnąć, że między Margo i Maxem zaiskrzy chociaż nie będzie to łatwa znajomość. Ich relacja z pewnością wielu skojarzy się ze Zmierzchem, ale obie te powieści powstały mniej więcej w tym samym czasie. 

Książka jest nawet ciekawa. Pomysł niezły ale nie ukrywajmy, z wykonaniem gorzej. Mocno czuć styl nastolatki. Nie mam nic przeciwko powieściom dla młodzieży ale jakieś wymagania mam. Nie ukrywajmy sama nie napisałabym nic równie dobrego nawet obecnie o co dopiero zaczynając liceum. Jednak jako czytelnik mam większe wymagania. Na szczęście twórczośc autorki poznałam wcześniej czytając trylogię o Wiktorii Biankowskiej. Mogę zatem śmiało powiedzieć, że z czasem poprawi ona swój warsztat. I chociaż jest to autorka słynąca z fantastyki to niedawno napisała kryminał "Pustułka", który mam w najbliższym czasie zamiar przeczytać.

 

Biorę udział w wyzwaniu SecretFirstBooks
oraz Wielkobukowe Wyzwanie 2016 - Powieść młodzieżowa
akcjama%25C5%2582e  wyzwanie2016logo

© aleksandra czyta...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci