Menu

aleksandra czyta...

o książkach i nie tylko

Próby Ognia

aleksandra_czyta

proby2
Próby Ognia
to druga część serii Więzień Labiryntu. Film w reżyserii Wesa Bella jest adaptacją powieści Jamesa Dashnera o tym samym tytule. 

O ile pierwsza część była czymś nowym i zaskakującym to druga nie przedstawia się tak ciekawie. Po pierwsze już mniej więcej wiemy o co chodzi. Kolejna historia o zrujnowanym świecie, w którym wielka korporacja przejmuje włądzę. Są oczywiście źli a bohaterowie muszą z nimi walczyć. 

Film byłby możne odrobinę ciekawszy gdyby nie trailer, który w moim odczuciu zdradza zbyt wiele.

Łatwo też przewidzieć jak rozwinie się akcja w tej części. Kiedy grupa młodych ludzi pod przewodnictwem Thomasa ucieka z obiektu badawczego WICKED'u wyrusza na pustynię na spotkanie z partyzancką grupą.

The-Gladers-group-in-The-Scorch-Trials
Film mnie nudził i był dość słaby ale, że wykonanie było dość dobrej jakości to oceniam, że ujdzie. Wiele rzeczy były po prostu bez sensu i nie trzymało się kupy. Osoby, które nie widziały filmu a mają na to ochotę to lepiej, żeby nie czytały dalszej części tekstu.

Po 1: Kiedy Thomas i reszta chowają się w hangarze i zaczynają go przeszukiwać po ciemku to w pomieszczeniach nie ma ani jednego poparzeńca. Jednak kiedy uruchamiają generator i zapala się światło to nagle okazuje się, że jest tam wielu poparzeńców, którzy nagle zaczynają ich godzić.

Po 2: Kiedy poparzeńcy gonią grupę Thomasa to są zawsze tylko za nimi. Nigdy nie trafiają, na żadnego przed sobą chociaż biegną w nieznane.

Po 3. Kilkakrotnie w filmie geografia/topografia w ogóle nie ma znaczenia. Jak chociażby gdy Thomas z Brendą będąc kilka dni drogi od zrujnowanego miasta spadają w dół szybu do jakiś podziemi i idą nimi jedną noc to gdzie wyjdą? W mieście!

Po 4. Kiedy Aris spotyka swoją towarzyszkę z labiryntu ona jest już od roku z Prawą Ręką, tymczasem on przebywał w ośrodku badawczym od niecałego miesiąca (nie pamiętam ile tygodni, ale doliczmy jeszcze te pare dni na pustyni). 

Myślę, że wystarczy już tego czepialstwa. Pozdrawiam!

© aleksandra czyta...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci