Menu

aleksandra czyta...

o książkach i nie tylko

Mroczne ścieżki Wrocławia

aleksandra_czyta

 
"Kryminalny Wrocław. Mroczne przechadzki po mieście" Zbrodniczych Siostrzyczek

Marta Guzowska, Agnieszka Krawczyk i Adrianna Michalewska to polskie autorki kryminałów, które w 2012 roku stworzyły grupę pisarską Zbrodnicze Siostrzyczki. W tym samym roku wydały również wspólnie antologię "Mordercze miasta". Wszystkie są laureatkami konkursu na opowiadanie kryminalne z Wrocławiem w tle organizowanego w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału w 2009 i w 2010 roku.

Wspomniałam wcześniej o Wrocławiu ponieważ z nim związana jest książka, którą właśnie przeczytałam. „Kryminalny Wrocław. Mroczne przechadzki po mieście”, czyli zbiór 11 opowiadań napisanych przez Zbrodnicze Siostrzyczki.

Niewiele mogę powiedzieć na temat tej książki. Za sprawą krótkich opowiadań i wielkich liter jest to szybka lektura. Czyta się bardzo przyjemnie i lekko. Opowiadania są różne – od ciekawych po mizerne. Różnorodna jest także ich tematyka i warsztat dzięki czemu nie jest nudno. Każde opowiadanie to powiew świeżości, jednak wiele mi w nich brakowało. Może to dlatego, że nie jestem stworzona do czytania opowiadań. „Kładkę Czarownic” wolałabym widzieć jako fragment wspaniałej powieści.

Z całego zbioru najbardziej spodobały mi się: „Elegancja” (za ciekawą narrację) oraz „Zasada stratygrafii” (która najbardziej przypominała klasyczny kryminał). „Pierwszy dzień jesieni” miał ciekawe zakończenie lecz niestety można się było go domyślić.

Książkę tę polecam wszystkim Wrocławianom, którzy mogą wybrać się w niecodzienny spacer po swoim mieście oraz miłośnikom kryminalnych opowiadań.

 

Biorę udział w wyzwaniu "Od A do Z" oraz "Czytamy kryminały"
   


Komentarze (3)

Dodaj komentarz
  • Gość: [LittleAngel] 195.150.233.*

    Nie wiem, dlaczego, ale mam dziwny odrzut od książek większości polskich autorów, chyba że znam ich styl i podobały mi się ich powieści albo gdy tworzą fantastykę :-)

  • Gość: [Wiki] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Widzę, że mamy podobne zdanie, co do "Kładki czarownic". A ja się nie domyśliłam zakończenia "Pierwszego dnia jesieni". "Elegancja" też mnie bardzo zaskoczyła ;) Też dostałaś tę książkę z ZwB?

  • aleksandra_czyta

    No "Elegancja" zaskakiwała zakończeniem ale przede wszystkim urzekła mnie narratorka - starsza pani. I tak też dostałam o ZwB za tworzenie tamtej listy filmów :)

© aleksandra czyta...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci